Top 50 Meest Gevaarlijke & Dodelijke Steden ter Wereld

meest-gevaarlijke-dodelijke-steden-ter-wereld

Verschillende vormen van gewelddadige criminele activiteiten maken een plaats gevaarlijk voor zowel de inwoners als de buitenlandse toeristen die de plaats bezoeken. Opgemerkt moet worden dat geweld en vrede niet samen kunnen bestaan in een gebied, en dergelijke criminele handelingen worden beschouwd als potentiële bedreigingen voor de vrede voor elke plaats ter wereld.

Daarom moet men zich bewust zijn van de gevaarlijkste steden ter wereld en voorzorgsmaatregelen nemen als men een van deze plaatsen wil bezoeken. In dit artikel word de top 50 van de gevaarlijkste steden ter wereld genoemd die de hoogste moordcijfers per 100.000 inwoners hebben. Deze zijn als volgt:

1. Celaya, Mexico – 109,39 moorden/100K

celaya-mexico-gevaarlijke-dodelijke-stad

Met een geschatte bevolking van 639.052 inwoners is Celaya de op twee na dichtstbevolkte stad, gelegen in het zuid-centrum van de Mexicaanse deelstaat Guanajuato. Momenteel wordt Celaya beschouwd als de gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van 109,38 moorden per 100.000 inwoners. Naar verluidt is het toegenomen geweld in de stad te wijten aan de inspanningen van het Jalisco New Generation Cartel om zijn rivaal Santa Rosa de Lima Cartel uit te schakelen en zo de controle over de drugshandel en grootschalige benzinediefstallen over te nemen.

2. Tijuana, Mexico – 105,15 Moorden/100K

TIJUANA-mexico-gevaarlijke-dodelijke-stad

Tijuana, gelegen in de Mexicaanse staat Baja California, is de op één na grootste en meest westelijke stad van Mexico. Het is ook ‘s werelds meest bezochte grensstad die een 24 km lange grens deelt met de stad San Diego, gelegen in de Amerikaanse staat Californië. Toch wordt Tijuana beschouwd als de op één na gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van 105,15 moorden per 100.000 inwoners. Tijuana staat bekend om zijn extreme armoede, en er zijn hier veel gruwelijke misdaden gemeld, zoals verkrachting, ontvoering, moorden, enz. Aangenomen wordt dat deze grote hoeveelheid geweld in de stad vooral te wijten is aan mensenhandel en drugshandel die door verschillende bendes wordt bedreven. Ook vindt er regelmatig geweld plaats tussen de twee rivaliserende bendes: het Tijuana en het Sinaloa kartel. Het Tijuana-kartel dat zijn basis heeft in Tijuana wordt beschouwd als de meest omvangrijke en gewelddadige criminele groepering van Mexico. Het Sinaloa-kartel dat zijn basis heeft in Culiacan in de Mexicaanse staat Sinaloa is daarentegen een internationaal drugshandelkartel dat actief is in vele Mexicaanse staten en verschillende plaatsen wereldwijd.

3. Ciudad Juarez, Mexico – 103,61 Moorden/100K

Ciudad Juarez, Chihuahua

Met een geschatte bevolking van 1.512.450 inwoners is Ciudad Juarez, meestal Juarez genoemd, de dichtstbevolkte stad in de Mexicaanse deelstaat Chihuahua. Juarez wordt beschouwd als de slechtste stad voor vrouwen in Mexico, omdat het geweld tegen vrouwen in deze stad in de loop der jaren dramatisch is toegenomen. Momenteel is Juarez de op twee na gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 103,61 moorden per 100.000 inwoners. In het verleden bediende Juarez de inwoners van de stad El Paso in de Amerikaanse staat Texas met nachtclubs en luidruchtig muziekvermaak. Maar de recente stijging van de misdaadcijfers heeft geleid tot een ineenstorting van de toeristenindustrie van de stad. Reizigers naar deze stad moeten heel voorzichtig zijn, want zaken als carjacking, inbraak, diefstal, beroving en moorden zijn hier heel gewoon. Het toegenomen geweld in de stad wordt vaak toegeschreven aan de turfoorlogen tussen de rivaliserende Sinaloa en Juarez kartels. Ook wordt algemeen aangenomen dat armoede, drugsgeweld en overheidscorruptie enkele van de belangrijkste redenen zijn voor het toegenomen geweld in de stad Juarez.

4. Ciudad Obregon, Mexico – 101,13 moorden/100K

Ciudad Obregon, Mexico 2022: Best Places to Visit - Tripadvisor

Ciudad Obregon is de op één na grootste stad in het zuidelijke deel van de Mexicaanse staat Sonora. Ciudad Obregon wordt beschouwd als de op drie na gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 101,13 moorden per 100.000 inwoners. Naar verluidt functioneert deze stad als een vitaal gebied in de internationale drugs- en mensenhandel.

5. Irapuato, Mexico – 94,99 Moorden/100K

Irapuato, gelegen aan de voet van de Arandasheuvel, is de op één na dichtstbevolkte stad in het hart van de Mexicaanse staat Guanajuato. Deze middelgrote Mexicaanse stad wordt beschouwd als de vijfde gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 94,99 moorden per 100.000 inwoners. Naar verluidt is het toegenomen geweld in de stad te wijten aan de frequente turfoorlogen tussen het Santa Rosa de Lima Kartel en het Jalisco New Generation Kartel. Verschillende video’s die op verschillende platforms zijn opgedoken tonen massale schietpartijen in bars met mannen die aanvalsgeweren dragen. De plaatselijke politie heeft verzuimd dit toegenomen geweld in te dammen en heeft deze zaak overgelaten aan de federale regering. Maar tot op heden is de federale regering niet in staat geweest het toegenomen geweld in de stad Irapuato te beteugelen.

6. Ensenada, Mexico – 90,58 moorden/100K

ensenada-mexico-gevaarlijke-steden

Ensenada is de op twee na grootste stad in de Mexicaanse staat Baja California. Momenteel wordt Ensenada beschouwd als de zesde gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 90,58 moorden per 100.000 inwoners. Naar verluidt is het toegenomen geweld in de stad te wijten aan de turfgevechten tussen de rivaliserende kartels: het Sinaloa-kartel, het Cartel Jalisco Nueva Generacion, en restanten van de Arellano Felix Organisatie; naast mensenhandel en drugshandel.

7. St. Louis, Verenigde Staten – 87,83 Moorden/100K

St. Louis ligt dicht bij het ontmoetingspunt van de Missouri en de Mississippi en is de op één na grootste stad van de Amerikaanse staat Missouri. St. Louis is momenteel de zevende gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 87,83 moorden per 100.000 inwoners. Als een van de gevaarlijkste steden in de Verenigde Staten heeft St. Louis het hoogste moordcijfer en het hoogste drugsgebruik van het hele land. Volgens de nieuwe politiechef van de stad vindt ongeveer de helft van alle aanrandingen en 67% van alle moorden vooral plaats in een klein driehoekig gebied in het noorden van de stad.

8. Uruapan, Mexico – 72,59 moorden/100K

Uruapan, gelegen aan de westelijke punt van de Purepecha hooglanden, is de op één na grootste en de op één na dichtstbevolkte stad van de Mexicaanse deelstaat Michoacan. De stad Uruapan wordt beschouwd als de dodelijkste plaats in Michoacan en de achtste gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 72,59 moorden per 100.000 inwoners. Uruapan is getuige van regelmatige botsingen tussen het kartel Jalisco Nueva Generacion en verschillende andere criminele groeperingen, die allemaal de controle willen verwerven over de vitale drugsroutes (cocaïne en fentanyl).

9. Fiera De Santana, Brazilië – 67,46 moorden/100K

Feira de Santana, Brazil 2022: Best Places to Visit - Tripadvisor

Met een geschatte bevolking van 619.609 inwoners is Fiera de Santana de op één na dichtstbevolkte stad in de Braziliaanse deelstaat Bahia. De stad Fiera de Santana heeft niet alleen het hoogste moordcijfer van Brazilië, maar is momenteel ook de negende gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 67,46 moorden per 100.000 inwoners. De verschillende gewelddadige activiteiten zoals overvallen, oplichting en zakkenrollerij die in de stad plaatsvinden zijn even angstaanjagend voor zowel de inwoners als de bezoekers.

10. Kaapstad, Zuid-Afrika – 64 moorden/100K

Kaapstad, gelegen aan de oevers van de Tafelbaai, is de wetgevende hoofdstad en de op één na grootste stad van Zuid-Afrika. Kaapstad is momenteel de tiende gevaarlijkste stad ter wereld, met een moordcijfer van ongeveer 64,00 moorden per 100.000 inwoners. Er zijn ongeveer 130 verschillende bendes in de stad, en naar verluidt zijn meer dan 100 duizend mensen betrokken bij deze bendes. In de stad Kaapstad vinden ook veel misdrijven plaats die verband houden met drugs en bendegeweld.

Zoals uit bovenstaande bespreking blijkt, heeft het land Mexico het hoogste aantal gewelddadige steden ter wereld. Van de 10 meest gewelddadige steden die in dit artikel besproken worden, liggen er 7 (Celaya, Tijuana, Ciudad Juarez, Ciudad Obregon, Irapuato, Ensenada en Uruapan) in Mexico. Naast de Mexicaanse steden in de lijst komen de andere steden uit de Verenigde Staten, Brazilië en Zuid-Afrika. Er wordt ook gemeld dat bijna 40% van de meest gewelddadige steden ter wereld Mexicaans zijn, waardoor Mexico het wereldwijde epicentrum is van moorddadig geweld.

Top 50 Meest Gevaarlijke & Dodelijke Steden ter Wereld

RankStadLandMoordenBevolkingMoorden per 100.000
1Celaya (AM)Mexico699639,052109.38
2Tijuana (AM)Mexico2,1552,049,413105.15
3JuarezMexico1,5671,512,450103.61
4Ciudad ObregonMexico309305,539101.13
5Irapuato (AM)Mexico823866,37094.99
6EnsenadaMexico402443,80790.58
7St. LouisUnited States264300,57687.83
8UruapanMexico259356,78672.59
9Feira de SantanaBrazil418619,60967.46
10Cape TownSouth Africa2,9474,604,98664
11CumanaVenezuela225360,43662.42
12FortalezaBrazil2,4913,999,93062.28
13MossoroBrazil187300,61862.21
14GuayanaVenezuela471758,49062.1
15ZacatecasMexico214361,34759.22
16BaltimoreUnited States335593,49056.45
17Kingston (AM)Jamaica6431,180,77154.46
18AcapulcoMexico422779,56654.13
19CaracasVenezuela1,4172,682,80152.82
20Vitoria da ConquistaBrazil179341,12852.47
21New OrleansUnited States202390,14451.78
22Mandela BaySouth Africa6211,213,06051.19
23MaturinVenezuela254497,72351.03
24MemphisUnited States332654,07350.99
25CuliacanMexico472955,34049.41
26Cuemavaca (AM)Mexico436896,68848.62
27MoreliaMexico403849,05347.46
28Salvador (AM)Brazil1,8523,957,56646.8
29DetroitUnited States327713,89845.8
30Distrito CentralHonduras5691,276,73844.57
31DurbanSouth Africa1,7273,981,20543.38
32ChihuahuaMexico402937,67442.87
33Rio BrancoBrazil173413,41841.85
34San Pedro SulaHonduras330801,25941.19
35Colima (AM)Mexico135328,47141.1
36MaceioBrazil4041,025,36039.4
37ReafeBrazil1,5494,023,72538.5
38Cucuta (AM)Colombia325861,00037.75
39San JuanPuerto Rico120318,44137.68
40Cali (AM)Colombia9872,627,93937.56
41JohannesburgSouth Africa2,1825,866,55037.19
42BarquisimetoVenezuela4021,095,16136.71
43CaruaruBrazil133365,27836.41
44Benito JuarezMexico331911,50336.31
45VictoriaMexico124349,68835.46
46NatalBrazil4751,353,71335.09
47Leon (AM)Mexico6971,987,33535.07
48TeresinaBrazil302868,07534.79
49Minatitian (AM)Mexico109314,34834.67
50ValenciaVenezuela4481,292,98534.65
Total
0
Shares
Gerelateerde berichten